3 ZLOŽKY VYVOLÁVAJÚCE PODRÁŽDENIE POKOŽKY UKRYTÉ V KOZMETICKÝCH VÝROBKOCH

3 ZLOŽKY VYVOLÁVAJÚCE PODRÁŽDENIE POKOŽKY UKRYTÉ V KOZMETICKÝCH VÝROBKOCH

V tomto článku sa dočítate:

  • Syntetické vône
  • Sodium lauryl sulphate (SLS)
  • Etylalkohol

Pre ľudí s citlivou pokožkou môže byť nájdenie kozmetiky, ktorá nedráždi pokožku výzvou.

Ako si môžete cez mätúce označenia prísad a zavádzajúcich marketingových tvrdení zaistiť, že je vaša kozmetika bezpečná na používanie?

Tu uvádzame, ako rozpoznať bežné zložky vyvolávajúce dráždenie pokožky v kozmetike.

SYNTETICKÉ VOŇE

Možno si ani neuvedomujete, že by vaša obľúbená kozmetika a jej vôňa vyvolávala podráždenie pokožky alebo iné kožné problémy. Ale realita je iná. Mnoho kozmetických výrobkov a toaletných potrieb obsahuje komplexnú zmes umelých vonných látok, ktoré môžu spôsobiť problémy astmatikom a osobám s citlivou pokožkou. Organická kozmetika pre citlivú pokožku

Vonné zložky vyvolávajúce dráždenie sa pridávajú do kozmetiky, aby príjemne voňali, a sú spájané s tým, že spôsobujú dermatitídu, bolesti hlavy, migrény a dýchacie problémy.

AKO SA VYHNÚŤ ZLOŽKÁM VYVOLÁVAJÚCE DRÁŽDENIE?

Mnoho ľudí, ktorí sú alergickí na syntetické vône, zisťuje, že môžu používať kozmetiku, ktorá obsahuje éterické oleje.

Avšak aj prírodné éterické oleje môžu spôsobovať reakcie u osôb s konkrétnymi kožnými alergiami, takže ak ste precitlivení na vône, najlepšie urobíte, ak budete používať kozmetiku na citlivú pokožku

Uistite sa, že kozmetika ktorú používate je bez vôní a preto starostlivo skontrolujte štítky, kde sú uvedené zložky a hľadajte „éterické oleje alebo parfumy“. Ak máte pochybnosti, vyskúšajte tester pred použitím.

AKÁ JE ALTERNATÍVA K SYNTETICKÝM VÔŇAM?

Esenciálne oleje obsahujú vôňu ovocia a kvetov, z ktorých boli extrahované.

Tieto prírodne voňajúce oleje sa zvyčajne pridávajú do kozmetických výrobkov v malých množstvách a pokožka ich ľahko vstrebáva.

Mnoho éterických olejov má tiež protizápalové a hojivé účinky a keď sa oleje ako Ylang Ylang, Rose Geranium a Neroli používajú kozmetických výrobkoch, dodávajú jemnú vôňu a zároveň jemne upokojujú telo a myseľ.

SODIUM LAURYL SULPHATE (SLS)

Je známe, že SLS zbavuje pokožku jej prírodných ochranných olejov. Počas testu skúmali 3 000 zákazníkov, ktorý mali citlivú pokožku, viac ako polovica uviedla, že sa tomuto drsnému syntetickému penivému činidlu vyhýbajú. Okrem toho, že SLS spôsobuje podráždenie pokožky a pokožky hlavy, je známe, že zhoršuje ochranný povlak v ústach a je spájaný s vredmi v ústach a podráždením ďasien.

57% zákazníkov používajúcich organické kozmetické výrobky od Green People uvádza, že sa vyhýbajú SLS, aby zabránili kožným reakciám ii

 AKÁ SA VYHNÚŤ KOZMETICKÝM VÝROBKOM S OBSAHOM SLS?

Hlavný dôvod používania SLS v kozmetických výrobkoch je aby vytvárali penu. SLS zvyčajne nenájdete v hydratačných krémoch, ale môžete na neho naraziť vo výrobkoch na odličovanie, ktoré sú na báze peny, v sprchových géloch, šampónoch, zubných pastách a mydlách na ruky. O tuhých šampónoch je tiež známe, že obsahujú vysokú koncentráciu SLS.

AKÁ JE ALTERNATÍVA K SLS?

Ak vám výrobky s SLS dráždia pokožku, rozhodnite sa kozmetiku ktorá obsahuje sodno -kokosový sulfát (SCS). SCS, odvodené z kokosu, pení rovnako dobre ako SLS, ale má väčšiu molárnu hmotnosť.

To znamená, že je oveľa menej pravdepodobné, že prenikne pokožkou a spôsobí podráždenie. Môžete tiež nakupovať zubné pasty bez SLS, ktoré čistia zuby bez penenia. Organická zubná pasta

ETYLALKOHOL

Ďalším dráždidlom pre pokožku, ktoré sa nachádza v kozmetike, je alkohol, známy tiež ako etylalkohol, etanol alebo alkohol Denat, ktorý možno použiť v koncentráciách 12-15% ako konzervačný prostriedok.

To je pre pokožku neuveriteľne vysušujúce a dráždivé a dokonca môže zvýšiť vašu šancu na reakciu na iné zložky tým, že ich transportujete cez kožnú bariéru.

Polovica zákazníkov, ktorý používajú organické kozmetické výrobky od Green People tvrdí, že sa vyhýbajú výrobkom, ktoré obsahujú alkohol, aby zabránili kožným reakciám ii

AKÁ SA VYHNÚŤ KOZMETICKÝM VÝROBKOM S OBSAHOM ETYLAKOHOLU?

Niektoré alkoholy sú prospešné pre pokožku a môže byť ťažké rozlíšiť tieto od alkoholov dráždivých pre pokožku. Ľahký spôsob, ako nájsť alkohol v zozname produktu, je vyhľadať slová končiace na „ol“.

Tokoferol (vitamín E), kalciferol (vitamín D) a cetearylalkohol sú nedráždivé alkoholy a bežne sa používajú v kozmetických a kozmetických výrobkoch. Najbežnejšími alkoholmi dráždiacimi pokožku vyskytujúcimi sa v kozmetike je etylalkohol.

AKÁ JE ALTERNATÍVA K ETYLAKOHOLU?

Výber kozmetických výrobkov bez etylalkoholu s látkami ktoré ochraňujú pokožku je najlepšou možnosťou, ak máte citlivú pokožku.

Spoločnosť Green People používa celý rad konzervačných látok, pričom ingrediencie sú zvolené tak, aby čo najlepšie zodpovedali typu výrobku, ale všetky výrobky v ponuke neobsahujú alkohol vysušujúci pokožku a sú ideálne pre ultra citlivú pokožku.

[ii] Prieskum starostlivosti o pleť Green People Sensitive, august 2019