Správny výber séra s obsahom vitamínu C pre citlivú pokožku

Správny výber séra s obsahom vitamínu C pre citlivú pokožku

V tomto článku sa dočítate:

  • Je vhodné používanie vitamínu C pri citlivej pokožke?
  • Aké množstvo vitamínu C je dobré používať pri citlivej pokožke?
  • Objavte prírodné a organické sérum s obsahom vitamínu C
  • Podráždi vitamín C citlivú pokožku?
  • Budem moja pokožka citlivá na slnko pri používaní séra s vitamínom C?

Bolo by prínosom pre vašu citlivú pokožku pri zvýšenom prijímaní vitamínu C? Skúsili ste už predtým kozmetické výrobky s vitamínom C no dostali ste kožnú reakciu? Tu vám pomôžeme nájsť najlepšie sérum s vitamínom C pre citlivú pokožku.

JE VHODNÉ POUŽÍVAŤ VITAMÍN C PRI CITLIVEJ POKOŽKE?

Zatiaľ čo všetky druhy kozmetiky s vitamínom C by mali citlivej pokožke dodať spevňujúci a rozjasňujúci účinok, niektoré deriváty vitamínu C môžu byť pre citlivú pokožku vhodnejšie ako ostatné.

V sére a iných výrobkoch na ochranu pokožky je v súčasnej dobe takmer tucet rôznych foriem vitamínu C a všetky budú mať rôznu účinnosť, úroveň pH a rýchlosť absorpcie.

Čistý vitamín C je veľmi účinný a ak prísady, ako je kyselina askorbová, štípu na vašej citlivej pokožke, najlepšie sérum vitamínu C pre váš typ pleti bude vyrobené z derivátu vitamínu C s pomalým uvoľňovaním, ktorý je menej sťahujúci, má vyššie pH. -vyrovnáva a postupne uvoľňuje svoje dlhotrvajúce výhody pre pokožku.

AKÉ MNOŽSTVO VITAMÍNU C JE DOBRÉ POUŽÍVAŤ PRI CITLIVEJ POKOŽKE?

Kozmetiku s vitamínom C je možné aplikovať na citlivú pokožku denne, a aby ste ju mohli používať iba po troche, vyrábame naše sérum s vitamínom C s pomalým uvoľňovaním vitamínu C nazývaným Askorbyl glukozid. Má vyššie pH ako čistý vitamín C a je dobre znášaný všetkými typmi pokožky, vrátane citlivej.

Ak máte citlivú pokožku, je vhodné skontrolovať koncentráciu vitamínu C pred nanesením séra na pokožku. Dôvodom je, že čistý vitamín C môže byť celkom kyslý a pri niektorých výrobkoch s obsahom vitamínu C obsahujúcich až 12% vitamínu C by ste mohli prísť na to, že pokožka štípe, ak nanesiete príliš veľa na pokožku.

Na výrobu séra vitamínu C používame 2% Askorbyl glukozid a považujeme to za najlepšie množstvo vitamínu C pre citlivú pokožku.

OBJAVTE PRÍRODNÉ A ORGANICKÉ SÉRUM S OBSAHOM VITAMÍNU C

Age Defy+ Collagen boost Vitamín C sérum

Pri formulácii nášho séra s vitamínom C pre citlivú pokožku sme vybrali jemnú, ale účinnú formu vitamínu C s pomalým uvoľňovaním nazývanú Askorbyl glukozid. Zmiešali sme to s ultrahydratačnou kyselinou hyalurónovou a protizápalovým olejom Bakuchi.

Obzvlášť prospešné pre prevenciu prejavov starnutia a dobre tolerované citlivou pokožkou pri pravidelnom používaní nášho séra s vitamínom C:

  • Pomáha spevňovať pokožku stimuláciou syntézy kolagénu
  • Rozjasňuje a hydratuje pokožku, aby jej pomohla žiariť
  • Zjednocuje tón pleti a pomáha predchádzať pigmentácii

PODRÁŽDI VITAMÍN C CITLIVÚ POKOŽKU?

Citlivú pokožku môžu dráždiť všetky druhy prísad – dokonca aj prírodné!

Účinky na posilnenie pokožky, ktoré séra s vitamínom C poskytujú, pochádzajú z ich sily, takže ak máte citlivú pokožku, je vhodné otestovať, či vaša pokožka sérum s obsahom vitamínu C toleruje, a to tak, že pred použitím vykonáte test.

Ak testujete kozmetický výrobok s vitamínom C a vaša citlivá pokožka začne štípať, existuje na to dobré vysvetlenie. Je to preto, že prírodné kozmetické výrobky s vitamínom C majú zvyčajne nižšie pH ako ľudská koža.

Čistý vitamín C je notoricky nestabilný a potrebuje kyslý prípravok a tmavé obaly, aby zostal stabilný a účinný. Askorbyl Glukozid, ktorý používame v sére s vitamínom C, je oveľa stabilnejší, takže ho možno použiť v sérach, ktoré majú vyššie pH, ktoré je kompatibilnejšie s prirodzenou úrovňou pH pokožky.

BUDE MOJA POKOŽKA CITLIVÁ NA SLNKO PRI POUŽÍVANÍ SÉRA S VITAMÍNOM C?

Naše Askorbyl glukozidové sérum s vitamínom C je skvelé na udržanie pokožky hydratovanej počas dňa a v skutočnosti pomáha predchádzať poškodeniu pokožky UV inhibíciou melanínu. Aj keď forma vitamínu C, ktorú používame, nie je fotosenzitívna, je potrebné dávať pozor, ak sa rozhodnete používať tento výrobok spolu s výrobkami, ktoré robia pokožku obzvlášť citlivou na slnečné svetlo.

Retinoly a AHA sú fotosenzitívne a nie sú ideálne pre citlivú pokožku. Ak sa ich rozhodnete použiť počas používania nášho kolagénové sérum s vitamínom C, dôrazne vám odporúčame aplikovať ich iba večer a pred použitím si ich otestujte, aby ste sa uistili, že ich citlivá pokožka toleruje.

Rovnako peeling pokožky prináša na povrch pokožky nové bunky, ktoré môžu byť citlivejšie na slnečné svetlo. Aby ste tomu zabránili, urobte v noci peeling a nasledujúci deň naneste opaľovací krém na tvár SPF 30.