Čím a ako často si umývať kučeravé vlasy?

Olej z avokáda

Čím a ako často si umývať kučeravé vlasy?

Green People vyrába šampóny a kondicionéry, ktoré sú šetrné k vlasom a vlasovej pokožke.

Ťažko sa vám upravujú kučeravé vlasy?

Ako ozdravíte kučeravé vlasy pomocou šampónu a kondicionéru Green People, ktorý málo pení a je bez silikónov?

1. Čo je vlastne Curly Girl Method (metóda kučeravých vlasov)?
2. Green People vyrába low-poo šampóny a kondicionéry
3. Aké sú výhody Curly Girl metódy?

1. Čo je Curly Girl metóda?

Curly Girl Method je spôsob starostlivosti o kučeravé alebo jemne vlnité, vlnité vlasy. Nedostatkom vlhkosti sú vlasy náchylné na krepovatenie. Je známe, že používanie šampónov a kondicionérov na báze síranov a silikónu, vlasy a vlasovú pokožku zaťažujú, vyčerpávajú a dehydratujú. Kučery sú potom nepoddajné, strácajú lesk a pružnosť, často sa motajú a nedajú sa rozčesať. Curly Girl metóda je spôsob ako umývať vlnité vlasy s čo najmenším (low-poo) alebo žiadnym (no-poo) množstvom šampónu a čo najmenej krát. Mnoho vyznávačiek low-poo alebo no-poo metódy používajú sódu bikarbónu, jablčný ocot a mnoho ďalších ingrediencií. Vlasy si umývajú maximálne raz za týždeň a opatrné sú aj pri rozčesávaní. Vlnité vlasy často ani rozčesávať netreba.

2. Green People vyrába low-poo šampóny a kondicionéry

Green People vyrába šampóny a kondicionéry, ktoré málo penia, neobsahujú silikóny ani syntetické vône. Vďaka tomu šetria vlasy a vlasovú pokožku. Tiež sa nazývajú low-poo produkty. Vďaka našim jemným šampónom a kondicionérom budete viete ozdraviť svoje vlnité vlasy.

Všetky šampóny v organickej vlasovej kozmetike Green People obsahujú Sodium Coco Sulfát.

Je to prirodzene penivý sulfát, alebo aj tenzid, vyrobený z kokosového oleja. Je omnoho šetrnejší k vlasom ako Laurylsulfát sodný, ktorý je síce veľmi účinné penidlo, ale narúša prirodzený ochranný plášť vlasovej pokožky. Na kučeravé vlasy jednoznačne odporúčame jeden z našich low-poo šampónov doplnený o vlasové sérum z qinoa a avokádového oleja.

3. Ako začať a vydržať?

Ak ste dlhodobo používali šampóny, farby na vlasy alebo iné produkty s obsahom Laurylsulfátu sodného, vaša vlasová pokožka môže mať narušenú ochrannú bariéru a tiež produkovať menej kožného mazu. Práve kožný maz a jeho vyváženosť hrá dôležitú úlohu pri zdravých vlasoch. Ak chcete teda vrátiť vlasovej pokožke jej prirodzený ochranný plášť, začnite používať low-poo šampóny. Pokožku na hlave nezaťažia a časom sa vlasom vráti ich lesk a pružnosť.

Umyte si vlasy s použitím malého množstva šampónu Green People. Nezabudnite, šampón na kučeravé vlasy pení veľmi málo, zo začiatku to môže byť pre vás neprirodzené. Je potrebné si zvyknúť.
Potom naneste kondicionér. Pre brčkavé vlasy odporúčame sérum na vlasy s obsahom quinoa a avokádového oleja, ktoré vlasy vyhladzujú. Vlnité vlasy jemne učešte hrubým hrebeňom alebo prstami a nechajte voľne vysušiť.
Mnoho žien potvrdilo, že Curly Girl metóda ich vlasy ozdravila a zanechala ich jemnejšie, hydratovanejšie a poddajnešie.

Nevýhodou prechodu na Curly Girl metódu je, že vlasom a vlasovej pokožke trvá nejakú dobu, kým sa zregenerujú. Po prvých umytiach sa vždy dostavuje pocit nedobre umytých alebo mastných vlasov. Túto dobu nepohodlia treba prekonať, vlasy si časom zvyknú. Pokiaľ túžite prejsť až na no-poo (bez šampónu metódu), zvyknite si najskôr na low-poo Green People produkty. Postupne používajte čím ďalej tým menšie množstvo šampónu aj kondicionéru. Nezabudnite, že záleží aj na tom, ako často si vlasy umývate a pokúste sa čo najmenej. Raz týždenne je optimálne. Sledujte potreby svojich vlasov a podľa toho si nastavujte množstvo šampónu a kondicionéru, ktoré používate. Nezabudnite, aj časté umývanie a fénovanie vlasov prispieva k ich vysúšaniu.