Kobido: tajomná starodávna japonská masáž tváre pre omladenie a relaxáciu

kobido masáž

Kobido: tajomná starodávna japonská masáž tváre pre omladenie a relaxáciu

Čo je Kobido?

Kobido je starodávna japonská masáž tváre, ktorej pôvod siaha až do 14. storočia. Ide o oveľa komplexnejší spôsob omladenia tváre než bežná masáž. Namiesto zamerania sa len na svaly sa Kobido sústredí na stimuláciu lymfatického systému a energetických dráh (meridiánov) tváre. Jemnými a rytmickými pohybmi pomáha detoxikovať pleť, redukovať opuch a podporovať celkové zdravie a harmóniu.

História 

Cesta z cisárskeho paláca do sveta. Kobido sa pýši bohatou históriou siahajúcou storočia dozadu. 

 

Pôvod v období Muromachi (1336-1573)

Niektoré teórie naznačujú, že základy Kobida sa položili už v období Muromachi. V tomto období sa v Japonsku rozvíjala tradičná medicína a bojové umenia. Je možné, že techniky z týchto oblastí ovplyvnili formovanie Kobido.

Zrodenie Kobido v roku 1472

Najznámejšia legenda o vzniku Kobida hovorí o dvoch súťažiacich majstroch Anma (tradičná japonská masážna technika) na juh od Mount Fuji. Po mesiacoch súbojov s technikami tvárovej masáže Kyoku-te si obaja maséri uvedomili vzájomnú zručnosť. Spojili sa a vytvorili novú školu s názvom Kobido, čo v preklade znamená “Tradičná cesta krásy”. Týchto 48 originálnych techník Kobido sa odlišuje od Anmy a tvorí základ masáže dodnes.

Exkluzivita Kobido pre cisársky dvor

Po jeho vzniku sa Kobido stalo prísne stráženým tajomstvom a liečebnou metódou vyhradenou pre japonskú cisársku rodinu a aristokraciu. Masáž slúžila na udržanie mladistvého vzhľadu a celkového zdravia panovníkov a vysokopostavených osôb.

Rozšírenie v modernom veku

V priebehu rokov sa Kobido postupne dostávalo do povedomia aj mimo cisársky dvor. V 20. storočí sa začalo šíriť za hranice Japonska a dnes si túto unikátnu masáž tváre môžete dopriať v mnohých krajinách sveta.

Adaptácia na modernú dobu

Hoci základné techniky Kobido zostávajú verné tradícii, v súčasnosti sa táto masáž prispôsobuje moderným poznatkom a požiadavkám. Zatiaľ čo originálne techniky sa zameriavali najmä na estetické účinky, dnes sa kladie dôraz aj na jej relaxačné a detoxikačné benefity.

Aké sú benefity Kobido masáže?

Medzi najvýznamnejšie prednosti Kobido patria

Omladenie pleti pomocou Kobido

 • Redukcia vrások a jemných liniek: jemné rytmické pohyby stimulujú tvorbu kolagénu a elastínu, čím sa pleť spevňuje a zjemňujú sa vrásky.
 • Zvýšená elasticita a tonicita: masáž podporuje prekrvenie a dodáva pleti žiarivý vzhľad.
 • Detoxikácia pleti: stimulácia lymfatického systému napomáha odstraňovaniu toxínov a prebytočnej tekutiny z pleti, čím sa redukuje opuch a zlepšuje celková pleť.

Relaxácia a odbúranie stresu

 • Uvoľnenie svalového napätia: kobido uvoľňuje napätie v tvárových svaloch a na krku, čím sa zmierňuje bolesti hlavy a migrény.
 • Zníženie stresu a úzkosti: hlboký relaxačný účinok masáže pomáha upokojiť myseľ a znížiť úroveň stresu.
 • Zvýšenie psychickej pohody: masáž podporuje celkovú pohodu a dodáva pocit vitality.

Zdravie

 • Zlepšenie cirkulácie krvi: masáž stimuluje prietok krvi v tvári a krku, čím sa zlepšuje dodávka kyslíka a živín do pleti.
 • Posilnenie imunitného systému: stimulácia lymfatického systému posilňuje obranyschopnosť organizmu.
 • Zmiernenie bolestí: kobido môže pomôcť zmierniť bolesti hlavy, migrény a bolesti svalov v oblasti tváre a krku.

Unikátny zážitok

 • Holistika: kobido vníma človeka ako celok a spája kozmetické a liečebné aspekty.
 • Príjemná atmosféra: masáž sa vykonáva v pokojnom prostredí za zvuku relaxačnej hudby.
 • Individuálny prístup: skúsený masér prispôsobí masáž vašim individuálnym potrebám a preferenciám.

Kobido masáž je komplexným prístupom k omladeniu a relaxácii, ktorá prináša benefity pre krásu i zdravie. Doprajte si túto jedinečnú masáž a objavte tajomstvá krásy z Japonska!

Pre koho je Kobido masáž vhodná?

Kobido masáž je vhodná pre širokú škálu ľudí, ktorí túžia po omladení, relaxácii a celkovom zlepšení zdravia.

Medzi ideálnych kandidátov na masáž patria:

 • Osoby s vráskami a jemnými linkami: kobido stimuluje tvorbu kolagénu a elastínu, čím sa pleť spevňuje a zjemňujú sa vrásky.
 • Ženy a muži so stratou elasticity a tónu pleti: masáž podporuje prekrvenie a dodáva pleti žiarivý vzhľad.
 • Osoby s opuchnutou pleťou: stimulácia lymfatického systému napomáha odstraňovaniu toxínov a prebytočnej tekutiny z pleti, čím sa redukuje opuch.
 • Ľudia trpiaci stresom a úzkosťou: hlboký relaxačný účinok masáže pomáha upokojiť myseľ a znížiť úroveň stresu.
 • Osoby s bolesťami hlavy a migrénami: uvoľnenie svalového napätia v oblasti tváre a krku môže zmierniť bolesti hlavy a migrény.
 • Zástancovia holistického prístupu: kobido vníma človeka ako celok a spája kozmetické a liečebné aspekty.
 • Hľadajúci jedinečný zážitok: príjemná atmosféra, relaxačná hudba a individuálny prístup robia z Kobido masáže výnimočný zážitok.

Kobido masáž je vhodná pre všetky typy pleti a vekové kategórie. Je to neinvazívna a bezbolestná procedúra, ktorá sa dá bezpečne opakovať aj v priebehu tehotenstva a dojčenia.

Ak máte akékoľvek zdravotné problémy, je dôležité pred absolvovaním Kobido masáže konzultovať so svojím lekárom, aby ste sa uistili, že je pre vás vhodná.

Kobido masáž je skvelým spôsobom, ako rozžiariť pleť, uvoľniť sa od stresu a dopriať si chvíľu oddychu a relaxácie.

Ako prebieha Kobido masáž?

Kobido masáž je komplexný rituál, ktorý trvá približne 60-90 minút. Prebieha v pokojných a relaxačných podmienkach za zvuku upokojujúcej hudby. Počas masáže ležíte na masážnom stole prikrytí mäkkou prikrývkou.

Priebeh masáže:

 1. Príprava: masážna terapeutka začne konzultáciou s vami, aby sa dozvedela o vašich očakávaniach a prípadných zdravotných problémoch. Následne vás požiada, aby ste si ľahli na masážny stôl a prikryli sa prikrývkou.
 2. Čistenie pleti: pleť sa jemne vyčistí od make-upu a nečistôt.
 3. Masáž: masážna terapeutka s použitím špeciálnych olejov a jemných, rytmických pohybov stimuluje lymfatický systém a meridiány tváre. Pohyby sú plynulé a harmonické a zahŕňajú rôzne techniky, ako je hnetenie, štípanie, poklepávanie a rolovanie. Masáž sa zameriava na tvár, krk a dekolt, ale môže siahať aj na ramená a chrbát.
 4. Záverečná fáza: masáž sa končí jemným uvoľnením svalov a tvárou prekrytou teplým vlhkým uterákom.

Kobido masáž má hmatateľné a dlhodobé účinky. Po jednej masáži môžete pocítiť pleť jemnejšiu, pružnejšiu a hydratovanú. Pravidelná masáž (odporúča sa 1-2 krát mesačne) môže viesť k viditeľnému zmierneniu vrások a jemných liniek, zlepšeniu kontúr tváre, redukcii opuchov a celkovému omladeniu pleti. Okrem estetických benefitov Kobido masáž uvoľňuje stres a napätie, podporuje relaxáciu a celkovú pohodu. Ak túžite po prirodzenom a hĺbkovom omladení, zbavení sa stresu a dopriatí si chvíle hlbokého relaxu, Kobido masáž je pre vás tou pravou voľbou.