Zima a SPF: Je ochrana pokožky skutočne potrebná počas zimných mesiacov?

Zima a SPF: Je ochrana pokožky skutočne potrebná počas zimných mesiacov?

V tomto článku sa dočítate:

  • Výhody používania SPF v zime
  • Najlepší BB krém s SPF na zimu
  • Najlepší SPF s vysokým faktorom

Myslíte si, že krém s SPF je len na leto? Tu zistíte, prečo je používanie SPF krokom, ktorý nesmiete vynechať vo svojej dennej rutine.

VÝHODY POUŽÍVANIA SPF KRÉMU V ZIME

Hlavné výhody používania opaľovacieho krému v zime sú:

  • Prevencia starnutia pokožky spôsobeného slnkom
  • Prevencia budúcich problémov s pigmentáciou
  • Ochrana pred nečakanými slnečnými lúčmi
  • Ochrana proti fotosenzitívnym reakciám

V zime na Slovensku je UV index zvyčajne dostatočne nízky, takže krátke UVB lúče pravdepodobne nespôsobia spálenie. Stále je však dobré natierať sa opaľovacím krémom aj v zime, pretože dlhé UVA lúče môžu stále prenikať cez mraky a spôsobiť dlhodobé poškodenie pokožky vrátane predčasného starnutia a hyperpigmentáciu.

Ďalším dobrým dôvodom na použitie krému s SPF v zime je, že chladné počasie má tendenciu zanechávať pokožku suchú a šupinatú. Aby sme tomu zabránili, častejšie si robíme peeling a tento proces prináša na povrch mladé bunky, ktoré sú náchylnejšie na poškodenie slnkom a fotosenzitivitu.

Aplikácia zimného hydratačného krému SPF na suchú pokožku ochráni mladé bunky pred poškodením slnkom a zároveň hydratuje suchú pokožku a chráni pred fotosenzitivitou a predčasným starnutím.

KEDY POUŽÍVAŤ KRÉM S OBSAHOM SPF V ZIME

Organická kozmetika s ochranným faktorom SPF by mala byť vždy poslednou fázou vašej zimnej rutiny. Ak vrstvíte svoju kozmetiku, navrstvite ju zľahka, aby ste zachovali účinnosť vašich slnečných filtrov, a pred aplikáciou zimného SPF počkajte 20 minút, kým vaša pokožka absorbuje produkty základnej vrstvy.

Niektoré postupy pri nanášaní kozmetiky môžu zanechať pokožku fotosenzitívnu a ak počas zimných mesiacov používate kozmetiku, ktoré obsahujú silné retinoly alebo si robíte peeling ráno, na ochranu pred fotosenzitivitou naneste na tvár minimálne krém s SPF15.

NAJLEPŠÍ BB KRÉM S OBSAHOM SPF NA ZIMU

Ak je vaša pokožka počas zimných mesiacoch mdlá, BB tónovaný hydratačný krém s ochranným faktorom SPF15 môže obnoviť jej prirodzený lesk.

„DD“ v našich organických tónovaných hydratačných krémoch znamená „Daily Defense“ – „Denná Ochrana“ a tieto ľahké, hydratačné/mejkapové hybridné denné krémy dodávajú pleti jas a vyrovnanosť.

NAJLEPŠÍ SPF S VYSOKÝM FAKTOROM SPF30

Ak v zime uprednostňujete krém s vysokým faktorom SPF30 potom náš opaľovací krém na tvár SPF 30 bez vôní je to najlepšie riešenie. Môžete ho používať samostatne alebo ho môžete použiť ako poslednú fázu vo vašej dennej rutine v chladnom počasí.

Ideálny pre citlivú pokožku, je neparfumovaný a rýchlo sa vstrebáva, čím poskytuje účinnú širokospektrálnu ochranu pred UVA a UVB lúčmi.